חזרה לבלוג

5 אתרים משתלמים לקניית תמונות

 

כיום כבר ברור לחלוטין כי מעבר לתוכן מעולה המספק ערך לגולשים ומעודד אינטראקציות חברתיות עם האתר, לתמונות ותכני וידאו יש השפעה מהותית על הצלחה בתהליכי קידום ושיווק של אתרים. התמונות מושכות את הגולשים להישאר בעמוד, הן אמצעי שיווקי ותדמיתי נהדר ולכן חשוב להשקיע בבחירת התמונות המתאימות. אך הרשת מלאה במיליארדי תמונות ובמודלים שונים של שימוש בהן, החל מתמונות חינמיות תחת רישיון Creative Commons ועד תמונות מקצועיות המצריכות תשלום תמלוגים לצד תשלום עבור השימוש הבסיסי. כך שעבור בעלי אתרים ומשווקים אינטרנטיים, מטעמי נוחות, יעילות ותקציב, חשוב מאוד למצוא כמה אתרים משתלמים לקניית תמונות – לצד האתרים שמספקים תמונות חינם , שלא תמיד מספקים את התמונות האופטימאליות.

לפניכם סקירה של חמישה אתרים טובים, מגוונים מאוד ואשר מציעים תמחור משתלם. אלו אתרי  Stock Photo המציעים תמונות מקצועיות ואיכותיות, ללא תשלומי תמלוגים ובתמחור יחסית נמוך של תמונות או של תכניות מנוי. בתמונות “סטוק” כאלו ניתן להשתמש בכל תמונה כמה פעמים ואין צורך לתת קרדיט לצלם או לבקש את רשותו – פשוט משלמים, מורידים ומטמיעים באתר שלכם.

 

iStockphoto

אתר המשתייך לקבוצת גטי אימג’ס (הגורם המוביל והגדול ביותר לתמונות ברשת). ניתן להירשם לאתר חינם והתמונות נמכרות לפי מימוש קרדיט המופקד לחשבון המשתמש באתר. באתר מגוון רחב של תמונות באיכות גבוהה, הן מבחינת הצילום או התמונה עצמה והן מבחינת גודל הרזולוציות. הקטלוג של האתר כולל מיליוני תמונות ומתאים גם למצבים בהם אתם חייבים תמונה מנצחת ומדהימה במיוחד, כמו כן באתר גם איורים, קטעי וידאו לצד אינספור תמונות מצולמות. כמובן שניתן לחפש תמונות לפי קטגוריות, נושאים ומילות מפתח מסוימות.

Thinkstock

עוד אתר מקבוצת גטי אימג’ס המציע מודל מעט שונה לעומת האתר הקודם שסקרנו. ההרשמה היא חינם והתמונות נמכרות לפי תכניות מנוי חודשיות או לפי חבילות של כמות תמונות להורדה ושימוש. המחירים מתחילים בסביבות 140$ למנוי או 50$ לחבילות תמונות. ככל שבוחרים באפשרות יקרה יותר – כך מקבלים גישה ליותר מאפיינים ויכולות של מערכת האתר. באתר מיליוני תמונות שניתן לבחור מהם, בחלוקה לקטגוריות ואפשרויות חיפוש למיניהן.

Shutterstock

אחד מאתרי התמונות המוכרים והפופולאריים ביותר. האתר פעל בעבר במודל של מנויים בלבד וללא רכישות חד פעמיות או חבילות תמונות להורדה. כיום הוא מציע גם אפשרויות להורדות מזדמנות, בחבילות של 5 או 25 הורדות. הוא אידיאלי לעסקים ואתרים הזקוקים לתמונות איכותיות באופן שוטף, מהר ובזול יחסית. המפתח לתמחור של שאטרסטוק הוא רכישות גדולות של המשתמשים – 25 תמונות ביום בתכניות המנוי. ההרשמה כמובן חינם ויש לרכוש מנוי על מנת להוריד תמונות ולהשתמש בהן. הקטלוג הנרחב של האתר כולל מעל 30 מיליון תמונות, איורים, ציורים, צורות (וקטורים) ותכני וידאו.

המחירים עבור הורדות מזדמנות הם 49$ לחמש הורדות או 229$ ל-25 הורדות, כאשר תכניות המנוי עם 25 הורדות ביום, מתחילות ב-249$ לחודש אחד ועד 2,559$ לשנה שלמה. המנוי מאפשר גישה לכל התמונות נטולות התמלוגים, בתעריף אחיד וללא הפתעות. ניתן לשוטט בין התמונות דרך קטגוריות שונות של נושאים או סוגי תמונות או לחפש באופן חופשי. בכל יום מתווספות כ-10,000 תמונות חדשות.

Fotolia

אתר המציע ספריית תמונות ענקית ובכמה שפות שונות, האתר נוח מאוד למציאת תמונות מתאימות לפי הקשר תרבותי או לפי הגדרת מיקום מסוים. באתר תמונות מצולמות, ציורים ואיורים, וקטורים ותכני וידאו. התמחור הוא יחסית זול עבור רבות מהתמונות, כאשר האתר מציע אפשרויות מצוינות לרכישת תמונות אונליין. ההרשמה חינם, ואפשרויות התשלום שונות מאתרים אחרים. באתר יש תכניות מנוי שונות המאפשרות למשל הורדת תמונות במחיר נמוך מאוד של החל ב-0.8$ לתמונה (800$ למנוי של 1,000 תמונות למשל, יש תכניות זולות יותר כמובן) וגם אפשרות ללא מנוי ותשלום לפי שימוש והורדות, במסלול זה עלות התמונות היא לפי כמות קרדיטים שנרכשים לאתר – רכישת התמונות היא דרך הקרדיטים האלו.

Dreamstime

מקום מצוין להתחיל בו אם אתם חדשים לשיווק אינטרנטי ושימוש בתמונות קנויות. האתר מציע אפשרויות תמחור גמישות והן היתרון העיקרי שלו במקרים רבים. כך ניתן להיכנס לתחום של תמונות קנויות, ללא התחייבות כספית גבוהה. יש תכניות לכל תקציב והאפשרויות מבחינת תמונות ושימוש בהן באמת אינסופיות. ניתן לחפש בקלות בקטלוג של מעל 20 מיליון תמונות, איורים ודוגמאות, בחיפוש חופשי או לפי קטגוריות.

 

אתרים נוספים שכדאי לבדוק:

 

אהבתם? נשמח לשיתוף של המאמר

לפיתוח קריירה מקצועית בדיגיטל
מעוניינים במשהו?

כל השדות חובה

    אנחנו זמינים כמעט בכל מקום
    דילוג לתוכן